Блог

16.12.2022

Основні помилки водіїв за кермом

Більшість водіїв, використовуючи технології допомоги при керуванні, покладаються на них надто сильно.
При створенні сучасних автомобілів виробники намагаються робити їх максимально автономними. Незважаючи на те, що з одного боку такі опції мають полегшити життя водієві, насправді вони керують навпаки менш безпечно. Справа в тому, що більшість водіїв, використовуючи технології допомоги при управлінні, покладається на них занадто сильно.

Таких висновків дійшли в Страховому інституті безпеки дорожнього руху.
Там відзначають, що чим частіше водії використовують різноманітні опції допомоги при керуванні автомобілем, тим більше вони вірять у те, що їхнє авто практично повністю автономне. Це призводить до того, що водії частіше пишуть, їдять, відповідають на текстові повідомлення та іншими способами відволікаються від дороги.

У ході дослідження було опитано близько 600 водіїв, які використали три різні види часткової автоматизації. Так, 53% користувачів Super Cruise, 42% користувачів автопілота та 12% користувачів ProPILOT Assist зізналися, що використовують свої транспортні засоби таким чином, якщо вони повністю автономні.

Коли йдеться про часткову автоматизацію, то мають на увазі, як правило, дві системи – круїз-контроль і систему знаходження в смузі. У той же час експерти зазначають, що жодна з цих систем не може хоч скільки-небудь замінити водія за кермом.

“Жодна з існуючих систем не призначена для заміни водія-людини або забезпечення безпеки руху під час виконання інших дій, що відштовхують увагу від дороги. Випробування на треку та реальні аварії дають переконливі докази того, що сучасні системи часткової автоматизації важко розпізнають та реагують на більшість поширених дорожніх ситуацій та характеристики дороги”.